مقالات آموزشی دندانپزشکی


ایمپلنت دندان جلو برای اصلاح طرح لبخند

ایمپلنت دندان جلو برای اصلاح طرح لبخند

اگر به‌دنبال راهی برای بهبود طرح لبخند خود هستید، ممکن است به اقدام برای انجام ایمپلنت دندان جلو اندیشیده باشید. امروزه این روش نوین در دندانپزشکی، به محبوبیت بسیاری در بین افرادی که به‌دنبال زیبایی و کارایی بیشتر دندان‌های خود هستند، دست یافت

لمینت دندان برای چه کسانی مناسب است؟

لمینت دندان برای چه کسانی مناسب است؟

افراد بسیاری برای رفع مشکلات و نواقص ظاهری دندان‌های خود به دنبال این راه‌ حل هستند، اما دندانپزشک با بررسی‌های لازم باید مشخص نماید که لمینت دندان برای چه کسانی مناسب است؟ در مشاوره قبل از شروع فرآیند درمان، دندانپزشک نتایج حاصل از بررسی خود را به بیمار اعلام می‌نماید.

آیا بلیچینگ دندان درد دارد؟

آیا بلیچینگ دندان درد دارد؟

برخی از افراد ممکن است پس از بلیچینگ دندان، درد و ناراحتی را تجربه نمایند. عواملی مانند حساسیت دندانی پیشین، نوع مواد بلیچینگ و وضعیت دندان و لثه فرد می‌توانند بر تجربه درد بلیچینگ تاثیرگذار باشند. در این مقاله، به بررسی این سوال که آیا بلیچینگ دندان می‌تواند درد و ناراحتی را ایجاد کند و راهکارهای مدیریت درد پس از بلیچینگ می‌پردازیم.

آیا کامپوزیت باعث بوی بد دهان می شود؟

آیا کامپوزیت باعث بوی بد دهان می شود؟

برای رفع بوی بد دهان پس از کامپوزیت دندان، از روش‌هایی مانند استفاده از خمیر دندان ضد باکتریال، شستشوی دهان با آب ولرم و نمک و محدود کردن مصرف دخانیات و غذاهایی که بوی بد دهان را تشدید می‌کنند، استفاده می‌شود. لازم به ذکر است که برای رفع بوی بد دهان پس از کامپوزیت دندان، بهتر است به کلینیک دندانپزشکی مراجعه کنید تا دندانپزشک شما را راهنمایی کند و درمان مناسبی را برایتان تجویز نماید. در نظر داشته باشید که کامپوزیت به خودی خود باعث بوی بد دهان نمی‌شود، بلکه عدم رعایت بهداشت دهان باعث این امر خواهد شد.

علائم عفونت ایمپلنت دندان و راهکار درمانی آن

علائم عفونت ایمپلنت دندان و راهکار درمانی آن

ایمپلنت یکی از روش‌های زیبایی در دندانپزشکی است که با استفاده از آن می‌توان دندان‌هایی صاف و یک‌دست داشت. بعد از اجرای ایمپلنت دندان می‌توانیم با مشکلات مختلفی روبه‌رو شویم که یکی از شایع‌ترین آن‌ها، عفونت  ایمپلنت است. با این‌که ایمپلنت می‌تواند جای خالی دندان را پر کند؛ اما عوارضی نیز برای بیمار به همراه خواهد داشت.

چگونه طول عمر لمینت دندان را افزایش دهیم؟

چگونه طول عمر لمینت دندان را افزایش دهیم؟

می‌توان با مراقبت و رعایت‌ نکات بهداشتی و نگهداری از لمینت دندان، افزایش طول عمر آن‌ها را شاهد بود. در این مسیر، با چالش‌های زیادی روبه‌رو خواهید شد که می‌توان با آگاهی از راه ‌حل مناسب، ماندگاری و طول عمر لمینت دندان را به حداکثر رساند و دندان‌های سالم و عاری از هرگونه بیماری داشت.

مزایای بلیچینگ دندان برای خلق لبخندی درخشان

مزایای بلیچینگ دندان برای خلق لبخندی درخشان

داشتن دندان‌های سفید می‌تواند در روابط اجتماعی و زیبایی صورت تاثیر بسیاری داشته باشد. به همین دلیل باید از راه حل‌هایی استفاده کرد که ماندگاری آن بالا باشد و همچنین هزینه‌ زیادی در بر نگیرد و مراقبت‌های بعد از درمان نیز آسان باشند. از جمله مزایای بلیچینگ دندان می‌توان به هزینه کم، مراقبت‌های پس از درمان آسان و ماندگاری بالای این درمان و... اشاره کرد.

چگونه ماندگاری و طول عمر کامپوزیت دندان را افزایش دهیم؟

چگونه ماندگاری و طول عمر کامپوزیت دندان را افزایش دهیم؟

بسیاری از افراد این روزها به‌دنبال زیبایی هستند و برای داشتن طرح لبخندی زیبا از روش کامپوزیت کمک می‌گیرند. به همین دلیل ماندگاری و طول عمر کامپوزیت برای آن‌ها از اهمیت بسیاری برخوردار است. بدون شک هیچ کس از داشتن‌ دندان‌های سفید، زیبا و یک‌دست ناراضی نیست؛ اما داشتن دندان‌هایی با این ویژگی‌ها قطعا به مراقبت بسیاری نیاز خواهد داشت. اینکه چگونه طول عمر کامپوزیت را افزایش دهیم یا عوامل موثر بر افزایش طول عمر آن چه مواردی هستند، در ادامه بیان می‌شود.